CEFR ne demek? CEFR seviyeleri nedir?

CEFR seviyeleri nelerdir?

CEFR, A1’den C2’ye kadar altı seviyede dil yeterliliğini düzenler. Bu seviyeler, Temel Kullanıcı, Bağımsız Kullanıcı ve Usta Kullanıcı olarak üç geniş seviyeye ayrılabilir. Bu seviyeler, bu iletişim “eşiği”ni elde etmek için gereken bilgi ve becerileri belirleyen “yapabilme” tanımları aracılığıyla tanımlanır1

CEFR’nin amacı nedir?

CEFR, bilinmeyen dillerin operasyonel uygulaması için daha uygun bir şekilde öğretim yöntemlerinin iletilmesine özgün bir yaklaşımı kolaylaştırmak için geliştirilmiştir. Dolayısıyla dil ihtiyaçlarını belirler ve bu iletişim “eşiği”ni elde etmek için gereken bilgi ve becerileri belirler1

CEFR kimler içindir?

CEFR dil eğitimi, ölçümü ve değerlendirmesi ile ilgili herkes tarafından kullanılan uluslararası bir çerçevedir.

CEFR’ye göre farklı kullanıcı türleri nelerdir?

CEFR’in altı seviyesi:
A1 – Başlangıç
A2 – Temel
B1- Orta
B2 – Üst Orta
C1 – Gelişmiş
C2 – Uzman
olarak belirlenmiştir. Bu CEFR seviyeleri kullanıcıların değerlendirilmesi ve eğitim ihtiyaçları belirlenmesi için kullanılır.

Lingua Learn hangi CEFR seviyeleri için eğitim verir?

Lingua Learn A1 – B2 ararsındaki seviyeler için düzenli olarak grup dersleri açar. Ayrıca talep üzerine C1, C2 seviyelerine eğitim düzenlenebilir.

Lingua Learn eğitim seviyeleri ne anlama gelir?

Lingua Learn, her seviyeye göre değişen sayıda eğitim düzenler. Örnek olarak A1 seviyesini bitirmek için, Lingua Learn A1.1, A1.2 kodları ile 30’ar akademik saatten 2 grup kursuna katılım beklenir. Oysa, B1 seviyesi için B1.1, B1.2, B1.3, B1.4 kodlu, 30’ar saatlik 4 grup eğitimi sunulmaktadır. Eğitimlerimizi incelemek için ilgili kategorilere göz atmanızı rica ederiz.

Lingua Learn hangi dillerde CEFR eğitimi ve sertifikası verir?

Lingua Learn İngilizce CEFR, Almanca CEFR, İtalyanca CEFR yanında 15 dilin üzerinde CEFR bazlı kurumsal ve bireysel değerlendirme ve eğitim sunar.

why, what, question
CEFR seviyeleri
CEFR tanım

1 Council of Europe, coe.int